Kuidas puhastada ja pesta klaase?

Soovituslik minimaalne sagedus klaasi puhastamiseks on iga kuue kuu tagant.

Klaasi puhastamise sagedus sõltub ümbritsevast keskkonnast. Klaas määrdub kiiremini tolmustes tööstuspiirkondades, tiheda liiklusega piirkondades, mere ääres ja kohtades, kus klaas ei ole avatud vihmale. Soovituslik minimaalne sagedus klaasi puhastamiseks on iga kuue kuu tagant.

Klaasi tuleb puhastada rohke puhta veega. Kindlasti tuleb vältida määrdunud klaasi hõõrumist. Puhastamisel tuleb kasutada pehmeid ja puhtaid pesulappe. Alati tuleb jälgida, et kõik puhastamisel kasutatavad töövahendid (näiteks kummist kaabits) on puhtad. Klaasi pesemiseks ja raami või tihendite pesemiseks mõeldud töövahendid peavad olema erinevad.

Klaasi võib pesta pH-neutraalse pesuvahendiga või klaasipuhastusvahendiga. Kindlasti ei tohi kasutada abrasiivseid osakesi sisaldavaid pesuvahendeid. Kui klaasil on rasva või hermeetiku jääke, tuleb need puhastada etüülalkoholi või isopropanooliga ning koheselt loputada rohke puhta veega. Kunagi ei tohi klaasi puhastamisel kasutada aineid, mis on leeliselised, sisaldavad fluoriidi või happeid (nt. äädikhappe lahuseid). Samuti ei tohi klaasi puhastamisel kasutada teravaid esemeid nagu noad, pahtlilabidad või muud säärast. Tera võib klaasi pinda kriimustada ja seda jäädavalt kahjustada.

Kui märkate puhastamise ajal, et kahjustate klaasi, tuleb tegevus koheselt lõpetada ja töövahendid üle kontrollida.

Söövitatud klaasi pesemisel tuleb alati pesta kogu klaasi pind. Seda isegi siis, kui määrdunud on vaid üks koht. Meeles peab pidama, et happega söövitatud klaasi pinda võib kahjustada, kui pinda liigse survega hõõruda.

Peeglite puhastamisel tuleks pesuvahend kanda lapile, mitte otse peeglile. Peale pesemist tuleb peegel puhta veega üle loputada ja kuiva lapiga kuivatada. Eriti tähelepanelik peab olema peegli servade kuivatamisel.

Kattega klaasid (s.o. pürolüütiliste ja emaileeritud katetega) nõuavad puhastamisel erilisemat hoolt ja tähelepanu. Sellist tüüpi klaaside puhul võivad kahjustused tekkida väga kergelt ja olla palju rohkem silmatorkavamad.

Ärge kunagi kasutage klaasi pinna puhastamiseks klaasikraabitsat. Kaasaskantavate poleerimismasinate kasutamine pinnakahjustuste eemaldamiseks võib aga põhjustada klaasil märkimisväärse hõõrdumise, mis võib põhjustada optilisi moonutusi. Seepärast ei ole poleerimismasinate kasutamise, eriti kattega klaaside puhul soovitatud.

© 2024 aprofiil.ee | kodulehe tegemine vvunk